AKTUALNOŚCI

Data publikacji : dn. 26 lipca 2013
Kategoria : Informacja Biura Projektu
Źródło : własne

5th Congress of European Microbiologists (FEMS - Federation of European Microbiological Societies)

5th Congress of European Microbiologists to konferencja naukowa, która odbyła się w dniach 21-25 lipca 2013 roku w Leipzig (Lipsk) w Niemczech. W konferencji wzięło udział 2270 naukowców z ponad 70 krajów. Obrady prowadzone były w wielu kierunkach związanych z mikrobiologią, w tym z zakresu biotechnologii i mikrobiologii przemysłowej. Na konferencji zaprezentowano dwa postery dotyczące badań prowadzonych w ramach niniejszego projektu:

• Leja K., Myszka K., Olkowicz M., Juzwa W., Czaczyk K.: Clostridium bifermentans as an areo-tolerant exponent of strictly anaerobe genera.
• Drożdżyńska A., Pawlicka J., Kubika P., Pranke D., Czaczyk K.: 1,3-propanediol biosynthesis by Citrobacter freundii AD119 and Hafnia alvei AD27.

Udział w konferencji pozwolił na zaprezentowanie wyników badań prowadzonych w ramach niniejszego projektu na szerokim forum naukowców. Ponadto umożliwił zapoznanie się z badaniami innych naukowców dotyczących wykorzystania odpadowego glicerolu i innych możliwości syntezy 1,3-propanediolu.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

Data umieszczenia na stronie WWW : dn. 26 lipca 2013